hurtownia walizek w krakowie

Jak wybrać odpowiednią walizkę?

Każda osoba lubiąca podróże małe i duże zastanawia się nad odpowiednim bagażem. Wybór walizki wbrew pozorom nie jest łatwy ani oczywisty. Przy zakupie odpowiedniej walizki nie powinno się brać pod uwagę tylko tego, czy pomieści wszystkie nasze rzeczy, ale także czy zapewni nam łatwy i bezpieczny ich transport oraz spełni nasze indywidualne potrzeby.
Na co więc szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze walizki? Hurtownia Fortis jest także hurtownią walizek, dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik w którym dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem i podpowiemy jakimi kryteriami się kierować kupując walizkę.

Rozmiar walizki

Jest to kluczowe kryterium przy wyborze bagażu. Rozróżniamy trzy rozmiary walizek:

-mała (walizka kabinowa)
-średnia
-duża

Wybierając rozmiar walizki, należy wziąć pod uwagę na ile dni wyjeżdżamy, ile rzeczy ze sobą zabieramy oraz ile planujemy przywieźć (np. pamiątek z wakacji). Wybierając się na 1-4 dni, najlepiej wybrać małą walizkę, kabinową o wymiarach ok. 55 x 40 x 20 cm. Małą walizkę można też wziąć do samolotu jako bagaż podręczny.
Średnia walizka o wymiarach ok. 60-68 cm idealnie się sprawdzi na tygodniowe wakacje, a w niektórych liniach lotniczych jako bagaż podręczny. Duża walizka powyżej 69 cm, natomiast będzie odpowiednia na dłuższe wakacje lub wyjazdy służbowe powyżej 7 dni, a także wyjazd rodzinny.
Wybierając rozmiar walizki warto wziąć pod uwagę też jej wagę. Bagaż podręczny powinien ważyć do 10 kg, natomiast bagaż główny bez dopłat ok. 20 kg. Podróżując samolotem warto się wcześniej zapoznać z wymaganiami dotyczącymi konkretnych wymiarów i wagi, co również ułatwi wybór odpowiedniego rozmiaru walizki.

Kółka walizki

Wprowadzenie walizek z kółkami znacznie ułatwiło podróżowanie. Dzięki nim z łatwością możemy transportować bagaż do samolotu lub do hotelu bez konieczności dźwigania ciężkiej walizki na ramieniu. W sprzedaży można znaleźć walizki na 2 lub 4 kółkach, w zależności od objętości walizki. W mniejszych walizkach, stosuje się zazwyczaj dwa kółka, natomiast w większych cztery, co zdecydowanie ułatwia manewry i przemieszczenia walizki.
Zwrócić uwagę należy także na wykonanie kółek. Jeżeli walizka ma służyć na dłużej i na dłuższe podróże na pewno nie należy wybierać kółek plastikowe, które bardzo szybko ulegają uszkodzeniu. Najlepsze i najtrwalsze kółka to te wykonane z kauczuku i na łożyskach, a także te bardziej ruchowe, obracające się wokół własnej osi.
Dodatkowo w walizkach montowane są wysuwane rączki, które także ułatwiają przemieszczanie walizki na kółkach.

Materiał walizki

Materiał z jakiego wykonano walizkę jest niezwykle ważny i ma duże znaczenie dla prawidłowego i wygodnego użytkowania. Walizka powinna być wykonana z materiału wodoodpornego oraz odpornego na wszelkie uszkodzenia, dzięki czemu zawartość naszego bagażu nie zostanie zniszczona.
Ze względu na materiał wyróżniamy walizki miękkie oraz twarde i półtwarde.
Miękkie walizki zazwyczaj wykonane są z materiałów tekstylnych jak poliester, który przyczynia się do powstanie miękkiego materiału, lecz często przemakalnego oraz nylon, dzięki któremu bagaż jest mniej elastyczny, ale wodoodporny. Miękkie walizki, dzięki swojej elastyczności pozwalają na spakowanie większej ilości rzeczy i łatwej je upchać w samochodzie.
Półtwarde i twarde walizki wykonane są twardych materiałów jak np. ABS, który jest sztywny i odporny na nacisk lub poliwęglanu i polipropylenu, które są bardzo elastyczne i także odporne na nacisk. Walizki te są także wodoodporne. Idealnie sprawdzą się na długie podróże, szczególnie samolotem, gdzie bagaż szczególnie narażony jest na duży nacisk i otarcia. Dodatkowo zawartość bagażu jest chroniona i nie ulegnie uszkodzeniu.

Zabezpieczenia

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze walizki, jest odpowiednie zabezpieczenie. Walizka powinna być wyposażona w kłódkę lub zamek szyfrowy, dzięki czemu bagaż niezostanie otwarty przez niepożądane osoby. Istnieją też modele z zamkiem TSA, który pozwala na otwarcie bagażu przez służby celne, bez właściciela i niszczenia bagażu. Zamek TSA, można otworzyć specjalnym kluczem, który posiadają służby celne.
Dodatkowym zabezpieczeniem, mogą być dodatkowe kieszonki, przegródki lub uchwyty wewnątrz walizki, które pozwolą na zachowanie porządku i zabezpieczenie zawartości.

Wybór odpowiedniej walizki jest bardzo indywidualny i uzależniony od wielu czynników.
Przede wszystkim należy się zastanowić jak często i na jak długo będziemy wyjeżdżać oraz jakim środkiem transportu będziemy podróżować. Następnie należy wybrać odpowiedni rozmiar walizki oraz kółek i materiał z jakiego została wykonana.
Wybierając walizkę, warto wybrać ciekawy kolor albo wzór, co z pewnością ułatwi szukanie walizki na lotnisku podczas jej odbioru.

Na zakup odpowiedniej walizki zapraszamy do hurtowni walizek Fortis. Hurtownia torebek i walizek Fortis posiada szeroki asortyment walizek oraz pracowników, którzy chętnie pomogą wybrać odpowiednią walizkę.